A HTE Projektmenedzsment Szakosztálya, együttműködve a BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszékével és a Corvinus Egyetem Stratégia és Projektvezetés Tanszékével szeretettel hívja az érdeklődő kollégákat a 34. Projektmenedzsment Műhelybe
A 34. Műhely témája az
IPAR 4.0 ÉS A PROJEKTMENEDZSMENT.
A Műhely a technológiai fejlődés és a globalizáció legújabb trendjeit és ezek PM hatásait vizsgálja, azzal a céllal, hogy a Műhely beszélgetés hozzájáruljon a kölcsönös megértéshez és a szakmai közvélemény eredményességet elősegítő befolyásolásához. A témát a Műhely résztvevői választották ki és a bevezető blog megírására illetve bevezető előadás megtartására Kerékfy Pált kérték fel.
Műhely beszélgetés az alábbi kérdések megválaszolásával kívánja a témát áttekinteni – megvitatandó kérdések :
- Milyen új szerepek jelennek (jelenhetnek) meg a projektekben?
- Lesz különbség a hazai és a nemzetközi projektek menedzselésében?
- Változik a szponzor és a PM szerepe az új kihívások tükrében?
- Milyen új kompetenciák (tudás–tapasztalat–képesség–attitűd) szükségesek a projektek vezetéséhez a szponzorok és a PM-ek részéről?
- Az új kompetenciák megszerzésének várható módjai mik lesznek?
- Nő a különbség a junior-, szenior- és mester PM között?
- Milyen változások várhatók a projektek kommunikációjában, különös tekintettel a virtuális csapatmunkára?
A Kerékfy Pál által összeállított, előkészítő blog olvasható a http://blog.mfor.hu/projekt oldalon. A Projektmenedzsment Műhely munkájába minden érdeklődő előzetes regisztrációt követően (e-mailben történő regisztráció a gpronay@gmail.com címen), ingyenesen részt vehet. A Műhely munkájába való részvétellel 2 PDU (Professional Development Unit) pont szerezhető (PMP minősítettek és minősítésre készülők számára)
Prónay Gábor
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------