Portfoliómenedzsment és PMO-k kritikus kérdései-25.Projektmenedzsment Műhely - Projektmenedzsment szakosztály
A HTE Projektmenedzsment Szakosztálya, együttműködve a BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszékével és a Corvinus Egyetem Stratégia és Projektvezetés Tanszékével szeretettel hívja az érdeklődő kollégákat az 25. Projektmenedzsment Műhelybe, melynek témája
A PORTFOLIÓMENEDZSMENT
ÉS PMO-K KRITIKUS KÉRDÉSEI
A szervezetek, a fokozódó világgazdasági versenyben, előnyt jelentő új termékekkel/szolgáltatásokkal és egyre hatékonyabb működéssel próbálnak helytállni. Mindezek, a sokszor kockázatos törekvések, megkövetelik a projektmenedzsment alkalmazását és a sokoldalú projekt-program koordinálást, amit a portfoliómenedzsment tud megoldani. A menedzsment módszertan és megfelelő együttműködési kultúra mellett a sikerhez hatékony szervezeti felépítés szükséges, amit a projekt irodák (PMO-k) tudnak megvalósítani.A Műhely Fodor Andrea és Szalay Imre bevezető gondolatai alapján vizsgálni kívánja a hatékonyan megvalósuló portfoliómenedzsment és az abban közreműködő PMO-k feladatait, sikeres megvalósításuk feltételeit.
Műhely beszélgetés az alábbi kérdések megválaszolásával kívánja a témát áttekinteni – megvitatandó kérdések :
1. Hogyan tudja segíteni a PMO a saját és a projektvezetők elfogadottságát, szerepük megértetését? Hogyan tudja kimutatni, számszerűsíteni a saját és a projektvezetők által termelt hozzáadott értéket?
2. Hogyan lehet leghatékonyabban kialakítani és működtetni a projekt portfólió governance folyamatokat? Kinek mi a szerepe ebben a folyamatban?
3. Mit tehet a PMO a projekt kultúra fejlesztéséért a szervezetben? Milyen eszközei vannak?
4. Hogyan tud leghatékonyabban gazdálkodni a rendelkezésre álló erőforrásokkal?
5. Miben tud a PMO leginkább támogatást nyújtani, értéket teremteni
- a cég számára
- a projektvezetők számára
- és hogyan tudja ezeket összehangolni?
Fodor Andrea és Szalay Imre által összeállított előkészítő blog olvasható a http://blog.mfor.hu/projekt oldalon.
A Projektmenedzsment Műhely munkájába minden érdeklődő előzetes regisztrációt követően (e-mailben történő regisztráció a gpronay@procompass.hu címen), ingyenesen részt vehet. A Műhely munkájába való részvétellel 2 PDU (Professional Development Unit) pont szerezhető (PMP minősítettek és minősítésre készülők számára)
Prónay Gábor