A HTE Projektmenedzsment Szakosztálya, együttműködve a BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszékével és a Corvinus Egyetem Stratégia és Projektvezetés Tanszékével szeretettel hívja az érdeklődő kollégákat a 45. Projektmenedzsment Műhelybe, melynek témája:
A projektmenedzsment és tudásmenedzsment
több dimenziós kapcsolata
A Műhely a projektek tudás tapasztalatának „visszavezetési” lehetőségeit, feltételeit vizsgálja a PM szervezeti tudás vagyonba. A Műhely célja a tudást, mint a projektek meghatározó sikert tényezőjét kezelő tudásmenedzsment eszközeinek és módszereinek megértését segítse és gyakorlati tapasztalatokkal támogatva hozzájáruljon a projektek sikerességéhez. A témát a Műhely résztvevői választották ki és a bevezető blog megírására illetve bevezető előadás megtartására Gyulay Tibort kérték fel.
Részletes szakmai bevezető, valamint a Microsoft Teams „PM Műhely” csoportba belépés teendői az alábbi oldalon érhetők el:
https://mfor.hu/cikkek/projektmenedzsment.html
Figyelem, az online csoportba belépés időigényes (MT túlterhelése miatt), célszerű előző napokon vagy legalább 2 órával a kezdés előtt megtenni! Egyszerűsített belépés érdeklődés jelzése május 19-ig, email címmel Prónay Gábornak (gpronay@gmail.com).
Műhely beszélgetés az alábbi kérdések megválaszolásával kívánja a témát áttekinteni – megvitatandó kérdések:
- Honnan szerezték/szerzik be a sikeres PM-hez szükséges tudásukat? (Képzés, könyv, saját tapasztalat, internet…???)
- Mik a PM kulcstudások (tacit és explicit elemek)? Ezeket milyen módon lehet leghatékonyabban elsajátítani?
- Feldolgozzák-e a projektek tapasztalatait? Milyen módon rögzítik a tanulságokat? Ezt hol, hogyan tárolják? Milyen módon kerülnek megosztásra ezek a tudáselemek?
- A projekt tervezése során megtervezik-e a szükséges tudás megszerzésének, megosztásának módját?
- Hogyan segíthetné a projekt menedzserek munkáját egy jól működő TM rendszer?
- ??? (és ami még a helyszínen felmerül)
A Projektmenedzsment Műhely munkájába minden érdeklődő előzetes regisztrációt követően (gpronay@gmail.com címen), ingyenesen részt vehet. A Műhely munkájába való részvétellel 2 PDU (Professional Development Unit) pont szerezhető (PMP minősítettek és minősítésre készülők számára).
Budapest, 2020. április 12.
Prónay Gábor